Güvenli Turizm Sertifikası

12_Calisma-Yuzeyi-1-400x600

Güvenli Turizm Sertifikası Nedir?

Turizm sertifikası; Kültür ve Turizm Bakanlığınca belirlenmiş olan kriterler göz önünde tutularak, temizlik, hijyen ve sağlık açısından yapılan denetim sonucunda otellere ve tesislere verilen belgedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, 01.01.2021 tarihli Genelgesi ile 30 oda ve üzeri kapasitesi bulunan tesislerin Güvenli Turizm Sertifikasına sahip olmaları zorunludur. 30 oda altındaki tesisler ile, Yeme içme tesisleri gönüllü olarak başvuru yapabilirler

Güvenli Turizm Sertifikası Neden Gereklidir?

30 Oda üzeri Konaklama Tesisleri için güvenli turizm sertifikası zorunludur.

Bu sertifikaya sahip olan tesisler; Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden de duyurulacaktır.

Güvenli Turizm sertifikası kimler için uygun?

Güvenli Turizm Sertifikası Oteller, Apartlar, Tatil köyleri, Butik oteller, Yeme içme tesisleri, Restoranlar, Plaj işletmeleri, Limanlar, Tematik parklar, Konser ve tiyatro salonları için uygundur.

Bakanlık onaylı Güvenli Turizm Sertifikası

Güvenli Turizm Sertifikasına ait logo, belgeyi alan tesislerin görünen noktalarına asılacak ve müşteriler sertifika üzerindeki kare kod sayesinde tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabileceklerdir.

Güvenli Turizm Sertifikası Nasıl Alınır?

Güvenli Turizm Belgesi alabilmek için, Güvenli Turizm kontrol kriterlerinin sağlanması gerekmektedir.

Süreçlerinizin Hijyen ve Gıda Güvenliği sistemine uyumlu hale getirilmesi ardından başvuru denetim ve kontrol süreçlerinin tamamlanması için bizimle iletişim kurmanız yeterlidir,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Müşterilerimize, uluslararası belgelendirme hizmetlerini bir temsilcilikten değil AQROCERT genel merkezinden almanın ekonomik avantajını yaşatıyoruz.

Detaylı fiyat bilgisi almak ister misiniz?